piątek, 13 września 2013

Mój National Insurance Number - NINo

Moja przygoda z NIN jest bardzo prosta! ;-) Naczytałem się w necie, że to trzeba takie to a takie papiery... Jak ich nie masz to lipa totalna... ach i och itp itd.... No to ja, jak to ja idę tam tylko z dowodem osobistym! I wiarą w siebie i że będzie dobrze! ;-))) Z "małą duszą na ramieniu", bo przecież według mądrali z netu trzeba mieć kupę papierów ze sobą, a ja nie mam nic. ;-)

Umówić się na spotkanie trzeba oczywiście telefonicznie, podając kilka tam szczegółów personalnych. Nic szczególnego. Dostajesz w zamian numer referencyjny, datę i godzinę spotkania. W moim przypadku było to na drugi dzień na 10:30. Oczywiście byłem tam godzinę wcześniej... To też w moim stylu jak zwykle... ;-) Na szczęście bardzo miły portier-ochroniarz przylukał mnie i zaprosił do środka tłumacząc, że można już, niezależnie od godziny. Super.

Sama rozmowa przebiegła w bardzo sympatycznej i pełnej zrozumienia atmosferze. Oczywiście po angielsku. Tego typu informacje, że wszędzie można poprosić o tłumacza to bym traktował dość luźno... Jak przychodzi co co czego to i tak musisz sam sobie radzić, rozumieć jak najwięcej i umieć coś podstawowego powiedzieć. Wniosek: kursy w Polsce są jak najbardziej uzasadnienie.

Podsumowując. Minimum to dokument tożsamości i adres w UK na który mają Ci przysłać NIN. Dostanę go za dwa tygodnie pocztą. W tej chwili dostałem potwierdzenie na papierze i numer ref. że moje starania zostały przyjęte do rozpatrzenia. Ale o tym jeszcze napiszę w następnych postach. Jakby Ktoś miał jakieś pytania to zapraszam. Chętnie odpowiem. ;-)Godziny otwarcia biura, numer telefonu i adres. Bardzo przydatne info, jeśli ktoś ma zamiar skorzystać z przyjemności nadania mu numeru NIN w Liverpoolu. Trzeba wykazać się odrobiną pomyślunku, aby odnaleźć wejście do tego jobcentreplus, bo nie jest ono bezpośrednio przy głównej ulicy, tylko z boku za dużym budynkiem. Google map go "nie widzi" i miałem małą konsternację pt.: "gdzie to jest?".

Tablica informacyjna jobcentreplus

Takie tam wnętrze jobcentreplus... Może mało interesująca fota, ale nie mogłem się oprzeć pokusie strzelenia foty! ;-)))

Wnętrze jobcentreplus


2 komentarze:

  1. Wszystko ladnie pieknie ale takie byly pierwsze przejscia z wyrobieniem NINo. W 2004 trzeba bylo przedstawic dokument od pracodawcy, ze sie pracuje i potrzeba NINo lub list intencyjny, ze pracodawca chce zatrudnic ale bez NINo nie moze. Pozniej z czasem te procedury sie zmienily. Trzeba bylo sie juz w 2006 umawiac na spotkanie w JB+ telefonicznie itp; wiec co to ludzie pisali to jest prawda nalezalo tylko sprawdzic date postow, bo JB+ adoptowalo procedury do potrzeb i naplywu emigrantow z Europy Srodkowo-wchodniej.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak. To już historia. ;-) Ale napisałem tego posta właśnie po to, żeby wytłumaczyć ludziom. Bo ciągle mnie o to pytają. ;-)

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...